Który krem BB najlepiej kryje?

clear glass container

Dobry krem BB będzie nawilżał i rozjaśniał skórę. Jego głównym zadaniem nie jest krycie, to zadanie podkładów i pudrów w kremie. Jeśli jednak nie chcesz na co dzień używać ciężkich podkładów i zależy Ci na naturalnym wyglądzie oraz dobrym efekcie maskującym, dowiedz się, który krem BB najlepiej kryje oraz czym się sugerować podczas zakupów.

  1. Krem BB powinien być lżejszą warstwą podkładu. Będzie zawierał więcej wody, ale jeśli zależy nam na ukryciu niedoskonałości, musimy wybierać taki krem BB, który ma w swoim składzie mniej wody.
  2. Dobry krem BB ma w swoim składzie ekstrakty roślinne i wyciągi z olejów roślinnych. Jeśli jest ich jednak zbyt dużo, konsystencja kremu będzie tłusta, co wpłynie niekorzystnie na krycie. Poza tym, cera, która jest za bardzo natłuszczona może reagować zapychaniem się porów, powstawaniem krost i grudek. Błyszcząca i śliska powierzchnia skóry wygląda nieestetycznie i niechlujnie, a poza tym trudno wówczas o efekt idealnego pokrycia.
  3. Jeśli stosujesz krem BB, który zawiera dużo wody i ma bogaty skład wyciągów z olei roślinnych, nie używaj zbyt dużo kremu bazowego. Jeśli Twój krem BB ma taki skład, możesz zrezygnować ze stosowania innych kosmetyków kremowych.
  4. W większości podstawowym składnikiem kremów BB jest gliceryna. Nie nakładaj zbyt dużo kosmetyku naraz, ponieważ gliceryna nie wchłonie się całkowicie, ale pozostanie na powierzchni skóry, tworząc tłusty film.
  5. Koreańskie kremy BB to prawdziwa rewolucja. Są one produkowane w jednym kolorze. Ich konsystencja jest tak skonstruowana, że dopasowują się do skóry. Kolor wtapia się w skórę, dzięki temu, że barwniki się utleniają. Pozwala to uzyskać doskonały efekt kryjący i nawet jeśli przesadzimy nieco z aplikacją, nie będzie to widoczne, tak jak w przypadku zwykłych kremów BB.

W wyborze idealnego kremu BB możemy zastosować wszystkie powyższe wskazówki, ale miejmy na uwadze, że krem BB jest dobry na dzień. Daje naturalne efekty. Na wieczorne wyjście lub przyjęcie okolicznościowe możemy wykonać śmielszy makijaż z użyciem bardziej maskujących kosmetyków.

Dodaj komentarz