Jak powiększyć oczy makijażem?

selective focus photography of woman applying blush-on on her face

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Co zrobić by nasz rozmówca zechciał się w nich przeglądać? Aby przykuć uwagę innych, warto je podkreślić, uwypuklić i nadać głębi ich spojrzeniu. My kobiety mamy swoje sposoby, na to, by powiększyć oczy. Dobry makijaż potrafi zdziałać cuda. Wyglądasz dzięki niemu zdecydowanie inaczej, lepiej. O taki efekt przecież nam chodzi, prawda?

Dla kogo duże oczy?

Dla wszystkich kobiet. Panie, których natura hojnie obdarzyła dużymi oczami, nie muszą jednak podkreślać ich bardzo mocno. W tym przypadku czasem wystarczy naturalny make-up, aby podkreślić ich piękno. Dużo zależy też od tego, jaki charakter ma twoje spotkanie. Makijaż powiększający oczy może być naturalny albo mocny. Jeśli wybierasz się na bankiet, ślub, bal noworoczny możesz pozwolić sobie na dużo więcej niż w przypadku rozmowy o pracę czy spotkania z przyjaciółką. W powiększaniu oka chodzi o mieszanie cieni jasnych z ciemniejszymi.
Dlatego warto wybierać palety dobrej jakości. I nie chodzi tylko o jakość blendowania kolorów na powiece, stopień ich obsypywania się, czy przywierania do powieki. Mamy przede wszystkim gwarancję, że dana grupa kolorystyczna jest dobrana dla nas w odpowiedni sposób.

Kilka trików na to, jak powiększyć oczy makijażem.

Jak powiększyć oczy makijażem? Makijaż naturalny.

Inaczej zwany dziennym. Sprawdza się doskonale w pracy, na uczelni, w spotkaniach ze znajomymi, czy też podczas wypraw w poszukiwaniu nowej sukienki. W tym przypadku doskonale sprawdzą się kolory jasne. Uwaga! Wybór barwy cieni zależy od koloru naszej tęczówki.
Dla oczu o kolorze niebieskim sprawdzą się barwy ciepłe: miedź, złoto, cyna, a także różowy. Delikatne szarości i odcienie delikatnego błękitu też będą dobrze wyglądać na co dzień.
Przy oczach zielonych używamy fioletu, brązu, złota.
Oczy brązowe to możliwość wyboru szerokiej gamy kolorystycznej. Do nich pasuje praktycznie każdy kolor. Beże, brązy, róże to najlepsze kolory do makijażu dziennego.

Przed nałożeniem cieni przygotowujemy twarz. Robimy peeling, nakładamy krem i bazę pod podkład. Potem nakładamy podkład i rozjaśniamy twarz korektorem rozświetlającym.

1. Na powiekę nakładamy bazę. Twoją bazą może być też dobry krem nawilżający. Najpierw nakładamy bardzo jasny cień: biały, kremowy, beżowy. Do tego można narysować górną kreskę, ale ona nie może łączyć się z wewnętrznym kącikiem oka, ponieważ optycznie go pomniejszy.
2. Teraz przechodzimy do nakładania cieni ciemniejszych, aby wydobyć głębię oka. Kładziemy go zawsze powyżej załamania górnej powieki oka. Ten cień trzeba dobrze porozcierać, tak by swobodnie przechodzi z jednej barwy w drugą. W przeciwnym razie pozostanie nam ciemna plama na powiece.
3. W kolejnym kroku otwieramy oko. Białą kredką malujemy linię pod brwiami i mocno rozcieramy. Chodzi o rozjaśnienie tego miejsca. Potem tą samą kredką malujemy linię wodą, po wewnętrznej stronie dolnej powieki.
4. Czas na pomalowanie rzęs. Tusz nakładamy nawet dwukrotnie by rzęsy wydłużyć lub pogrubić. Całość dopełniamy brązerem, różem i rozświetlaczem.
5. W wewnętrznym kąciku oka nakładamy kropkę błyszczącego i jasnego cienia. Potem rozciągamy ją trochę na linię górnej i dolnej powieki. W ten sposób rozświetlamy wnętrze oka.

Jak powiększyć oczy makijażem? Makijaż mocny.

Uroczystość, na jaką zostałaś zaproszona zobowiązuje. Tu można już poszaleć z intensywnymi kolorami.

Oczy niebieskie na wieczór będą dobrze prezentować się w kolorze: pomarańczowym, różowym, a nawet ostrej czerwieni. Brunetka o niebieskich oczach może pozwolić sobie także na odcienie czekoladowe. Osoby rude mogą zdecydować się na bursztyn i wszystkie odcienie brązu. Śliwka i głęboki szmaragd dla niebieskookich i rudowłosych na wieczór dobrze się wpasowuje.
Oczy zielone wieczorem dobrze będą wyglądać w kolorach intensywnej śliwki i złota, czerni, mahoniu i oberży.
Oczy brązowe w mocnym makijażu dobrze komponują się z intensywną zielenią, oliwką, różem, a nawet odcieniem błękitu i granatu.

1. Tu już akcentujemy brwi, które są ramą dla oczu. Nadajemy im kształt za pomocą pomady i przyciemniamy kredką lub pudrem.
2. Przygotowujemy podobnie powieki jak w przypadku makijażu dziennego. Nakładamy bazę (może to być korektor) i jasny cień bazowy.
3. Przyciemniamy oko. Nakładamy najciemniejszy odcień (nawet czarny) na zewnętrzną część powieki i rozcieramy w stronę strony wewnętrznej, ale tylko do jej połowy.
4. Teraz rozjaśniamy oko. Na linii łączącej cień jasny i ciemny aplikujemy kolory rozświetlające: złoto, srebro, miedź. Nie używamy tutaj kolorów brązowych i czekoladowych. Za bardzo „zleją” się oba kolory i powstanie plama. Chodzi nam o to, by uzyskać tutaj swobodne przejście.
5. Na dolną powiekę nakładamy ciemniejszy cień.
6. Rozświetlamy. Malujemy światło pod łukiem brwiowym, w wewnętrznym kąciku oka i na dolnej powiece. To ważny krok, ponieważ każde rozświetlenie powiększa oko.
7. Na koniec tuszujemy rzęsy i aplikujemy róż lub brązer.

Upiększenie oczu pomaga każdej kobiecie. Warto korzystać z tego, co obecnie oferuje nam kosmetyka. Makijaż to nie tylko kamuflaż. Owszem, ukrywa to, co niedoskonałe, ale przede wszystkim akcentuje nasze atrybuty. A to, jak wiemy poprawia, nie tylko nasz humor, ale dodaje nam pewności siebie i podkreśla naszą kobiecość.

Dodaj komentarz