Depilacja kiedy najlepiej?

woman sitting on white cushion near glass window

Naturalnym elementem ludzkiego ciała jest owłosienie, które niekiedy może przysparzać wielu trudności. Całkiem zrozumiałe jest, iż z niektórych miejsc chcemy pozbywać się owłosienia, gdyż jest ono dla nas zbędne i nie wygląda estetycznie. Wybór jednak całkowicie należy do nas, gdyż jeśli sami dobrze czujemy się ze swoim owłosieniem i nie przeszkadza nam ono, wcale nie musimy go usuwać.

Kiedy jednak chcemy się go pozbyć, warto znać różne sposoby, które mogą nam to umożliwić. Większość z nas zwykle sięga po maszynkę do golenia. Golenie jest zdecydowanie jedną z najmniej bolesnych metod usuwania zbędnego owłosienia, jednak jest to zabieg krótkotrwały, ponieważ włoski bardzo szybko odrastają, co więcej odrastają zwykle grubsze i silniejsze. Innym sposobem jest szeroko pojęta depilacja, polegająca na wyrywaniu włosków z miejsc, w którym rosną.

Depilacja jest z reguły sama w sobie bolesna, jednak oczywiście to zależy głównie od jej sposobu i od progu bólu pojedynczej osoby, ponieważ u jednego będzie taki zabieg bolał bardzo mocno, a u innego będzie praktycznie bezbolesny. Jest jednak sposób depilacji, który jest całkowicie bezbolesny, a mianowicie depilacja za pomocą kremu, polegająca na nałożeniu specjalnego preparatu na miejsca, z których chcemy pozbyć się owłosienia i pozostawienie tego produktu na jakiś czas w tym miejscu. Po określonym czasie należy specjalną szpatułką zebrać cały krem i wyrzucić, a to miejsce na naszej skórze, w którym się znajdował, po prostu umyć.

Taki krem rozpuszcza delikatnie strukturę włosa i pozwala oddzielić włosy od skóry. Inną formą depilacji, już bardziej bolesną, są oczywiście plastry z woskiem, które możemy kupić w formie bibułek z woskiem lub samego wosku, wymagającego rozpuszczenia i nałożenia na skórę. Niezależnie od wosku, tak czy tak należy go rozgrzać i przyłożyć w miejsca, z których chcemy pozbyć się owłosienia, po czym dość stanowczo oderwać plaster wyrywając wszystkie włoski. Coraz bardziej popularny staje się jednak zabieg depilacji laserowej, który uważany jest obecnie za najbardziej skuteczny sposób pozbywania się owłosienia.

Depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu specjalnego urządzenia do skóry, którego zadaniem jest niszczenie mieszków włosowych za pomocą wiązek światła. Samo w sobie jest to bolesne, dlatego głowice tych urządzeń są tworzone w taki sposób, by jak najbardziej temu bólowi zapobiegać, na przykład ochładzając dane miejsce na skórze. Jest to zabieg dający zdecydowanie najdłuższy i zazwyczaj najlepszy efekt, jednak jest on również nieco inwazyjny dla naszej skóry, co oznacza, że nie zawsze można go wykonywać. Najlepszą porą na jego wykonanie jest okres jesienny, ponieważ jako iż ten zabieg jest seryjny i wymaga kilku pojedynczych zabiegów, z całą pewnością zdążymy wykonać je wszystkie do lata, kiedy nasza skóra jest bardziej narażona na słońce, które źle mogłoby na nią wpłynąć, jeśli niedawno byłby wykonany zabieg depilacji laserowej.

Dodaj komentarz