Brwi. Jak rysować?

selective focus photo of woman holding brown leaf

Zanim przystąpimy do malowania brwi, należy je wyregulować. Samodzielna regulacja może sprawić nieco trudności, dlatego najlepiej jest udać się do kosmetyczki. Wyregulowane brwi są gotowe do makijażu. Jak zrobić to prawidłowo i jakie sa podstawowe zasady malowania brwi?

Brwi. Jak rysować?

  1. Kolor wypełnienia musi być zbliżony do koloru brwi lub odrobinę jaśniejszy. Końcowy efekt powinien być naturalny. Blondynka z bardzo czarnymi brwiami wygląda po prostu sztucznie i nienaturalnie.
  2. Do makijażu nalezy używać twardego i sztywnego pędzelka o ukośnym ułożeniu włosia. Pozwoli to na precyzyjne wymodelowanie brwi.
  3. Przed nałożeniem kosmetyku kolorowego na brwi, trzeba je starannie wyczesać. W ten sposób pozbywamy się resztek kremu lub podkładu. Po wyczesaniu brwi, przygładzamy je opuszkiem palca, aby wróciły do dawnego kształtu.

Jak rysować brwi? Kredka.

Najpopularniejszym sposobem na makijaż brwi jest użycie kredki. Kredką należy pokrywać jedynie te miejsca na łuku brwiowym, w którym widoczne są prześwity. Make up zacznij od miejsc na zewnątrz łuku. Pamiętaj przy tym, aby nie dociskać kredki zbyt mocno do skóry. Sprawi to, że makijaż będzie przerysowany, a ewentualne błędy ciężkie do naprawienia. Końcowym etapem makijażu wykonanego kredką musi być roztarcie linii i wyczesanie brwi przy pomocy małej szczoteczki.
Makijaż brwi cieniami.

Jeśli nie masz pod ręką kredki, możesz użyć pasującego cienia. Kosmetyk nie powinien zawierać drobinek złota, nie może się też błyszczeć. Najlepszy będzie matowy cień w kolorze zbliżonym do koloru Twoich brwi. Brwi zacznij malować od zewnętrznej części i przedłuż delikatnie linię brwi. Następnie skup się na wewnętrznej części łuku. Całość wyczesz szczoteczką, nadając brwiom naturalny, delikatny wygląd, a także jeśli zajdzie taka potrzeba wyrównaj ich kontur i przygładź włoski.

Brwi nadają tonu całej twarzy. Przerysowane i rzucające się w oczy mogą sprawiać, że twarz stanie się starsza, zmarszczki będą bardziej uwidocznione, a całość nabierze groteskowego wyglądu. Zasadą, którą należy się kierować w makijażu, zwłaszcza tym codziennym jest minimalizm. Daje on naturalne efekty i podkreśla atuty urody.

Dodaj komentarz