W jaki sposób nakładać krem pod oczy?

assorted makeup brushes

Pielęgnując twarz bardzo często zapominamy o pielęgnacji okolic oczu. A to niewybaczalny błąd, który wraz z upływem lat będzie widoczny na naszej twarzy. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji w formie odpowiedniego kosmetyku przeznaczonego właśnie do takich zadań – kremu pod oczy.

DLACZEGO PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU JEST TAK WAŻNA?

Skóra w tym miejscu jest cieniutka a zarazem delikatna przez co narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Ponadto bardzo często ulega podrażnieniom lub reaguje zaczerwienieniem. Bardzo łatwo też w skóra w tej okolicy jest przesuszona. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze nasza mimika twarzy ( marszczenie okolic oka przy uśmiechu) i to sprawia, że właśnie w tym obszarze pojawiają nam się najczęściej pierwsze zmarszczki.

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI KREM?

Krem pod oczy powinien być dobrany odpowiednio do potrzeb naszej skóry ( rozświetlający, nawilżający, liftingujący itd.). Również przy wyborze kosmetyku warto zwrócić uwagę na rekomendowany wiek skóry 30+ lub więcej. Jeżeli posiadamy skórę, która jest bardzo wrażliwa lub reaguje alergicznie na niektóre preparaty warto sięgnąć po krem pod oczy z apteki tzw. dermokosmetyk , który jest przebadany dermatologicznie i okulistycznie.

JAK STOSOWAĆ KREM POD OCZY?

Nie tylko dobór odpowiedniego dla nas kremu jest bardzo istotny , ale również to w jaki sposób go stosujemy, a dokładnie aplikujemy. Najważniejsze, aby krem nakładać na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę. Krem wklepujemy , a nie wcieramy. Ruchy powinny być od zewnętrznej strony oka do wewnątrz ( ruchy drenujące). Nie zapominajmy o nałożeniu kosmetyku na zewnętrzny kącik oka ( obok skroni) tzw. kurze łapki oraz na obszar nad górną ruchomą częścią powieki. Nie należy nakładać preparatu za plisko linii gałki ocznej, aby preparat nie dostał się do oka i nie podrażnił go. To, że nie nałożymy kosmetyku pod samą linią rzęs nie oznacza, że nie zadziała on w tym miejscu. Preparaty wnikając w głąb skóry działają jeszcze na obszar około centymetra od miejsca wprowadzenia.

Dodaj komentarz