Paznokcie – wizytówka każdej kobiety

selective focus photography of woman's pink manicure

Zadbane włosy, paznokcie, buty, zęby są podstawą dla dobrego samopoczucia i samej wizytówki naszego wyglądu. Mówi się, że nie ma on takiego znaczenia, ale nie do końca można się z tym zgodzić. Jest różnica między zadbanymi włosami, a niezadbanymi itd.

To poniekąd świadczy o naszym charakterze i higienie osobistej, która jest ważna. My, kobiety uwielbiamy kolekcję butów, ale również zadbane paznokcie. Nic dziwnego, ponieważ jest to idealne umilacz czasu, jak i samopoczucia. Ogólnie, zmieniając swój wygląd, zmieniamy przy tym humor. Częstym tematem na topie, jeśli chodzi o paznokcie, są paznokcie żelowe. Tak naprawdę, hybryda nigdy nie wyjdzie z mody, ponieważ jest zbawieniem dla niemal każdej kobiety, która lubi mieć kolorowe paznokcie na dłuższy czas. Dobrym rozwiązaniem na krótkie, zniszczone paznokcie, jest malowanie ich łącznie z żelem. Nazywamy to inaczej paznokciami żelowymi, dzięki nim nadajemy naszym paznokciom odpowiedni kształt.

Oprócz tego, jeśli chcesz mieć je dłuższe, to jest to dobra alternatywa, by wyglądały na bardziej kobiece i zadbane. Z odgryzionych, zerwanych paznokci, możesz uzyskać piękny efekt końcowy jak na kobietę przystało. Jednakże, oprócz samej wizyty u kosmetyczki (którą najlepiej odwiedzić, ponieważ zrobi Ci to profesjonalnie, nie robiąc dodatkowej krzywdy Twoim płytkom od paznokci), trzeba pamiętać o ich dodatkowej pielęgnacji oraz o ostrożności, by efekt został z nami dłużej. Jeżeli cokolwiek wykonujesz w kuchni, lub czyścisz łazienkę i dom, to warto mieć przy sobie rękawiczki ochronne, przeznaczone właśnie do takich czynności. Nie będziesz mieć również dodatkowego stresu, że mogą Ci się połamać, lub zniszczyć w jakikolwiek inny sposób. Rękawiczki kosztują grosze, a paznokcie są droższe, dlatego jak już o nie dbasz, to wykorzystuj dostępne możliwości.

Jednakże, jeżeli dojdzie do tego, że Ci się złamie, gdzie w rezultacie będziesz miała jeden krótszy paznokieć od pozostałych, w żadnym wypadku nie skracaj ich sama! Nie dość, że możesz je dodatkowo uszkodzić, to jeszcze narażasz siebie na dodatkowe koszty, czyli przedłużanie od nowa, ale też dodatkowa praca. Nie tylko miej na uwadze same paznokcie, ale również skórki, oraz ich pielęgnację. Dzięki niej, Twoje dłonie będą bardziej odżywione, a przede wszystkim – nie będą suche! Dłonie i paznokcie są ważną wizytówką kobiet, dlatego dbanie o nie ma taką samą wagę. Tak samo jak z ciałem – myjesz się pod prysznicem, a po nim stosujesz balsam do ciała, aby było nawilżone. Paznokcie żelowe są również dobrym wyborem na lato, ponieważ przy większej opaleniźnie, nadają dłoniom idealny kontrast, zwłaszcza neonowe. Hybryda nie tylko ratuje nasze paznokcie i komfort, ale również mamy wiele możliwości, by nasze paznokcie wyglądały inaczej niż przedtem!

Dodaj komentarz