Manicure. Jak zrobić samemu?

woman with green manicure and green manicure

Paznokcie dla wielu z nas są bardzo ważnym elementem ciała, który wręcz może stać się naszą wizytówką. Piękne i zadbane paznokcie pokazują daną osobę w całkiem innym świetle, niż miałaby ona poobgryzane paznokcie czy lakier nałożony bardzo niechlujnie. Przede wszystkim nasze paznokcie są bardzo istotne, chociażby z punktu zdrowotnego, gdyż różne zmiany, które mogą w nich zachodzić, mogą także wskazywać na różne choroby czy też choćby niedobór witamin. Często jednak dbając o swoje paznokcie, dodajemy sobie pewności siebie. Dbać o swoje paznokcie możemy poprzez regularne wizyty u kosmetyczki bądź też samodzielnie w domu. Jak można to zrobić samodzielnie? To wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Idealny manicure w domu

Żeby dobrze rozpocząć manicure, należy najpierw pozbyć się wszelkich resztek lakieru, jeśli wcześniej miałyśmy takowy nałożony. W zależności od rodzaju lakieru możemy to zrobić zwykłym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu bądź też specjalnie do tego przeznaczonym removerem. Następnie należy nadać naszym paznokciom idealnego kształtu za pomocą pilniczka.

Jeśli chodzi o sam pilniczek, występują one z różnych tworzyw i o różnej gradacji, dlatego też powinniśmy wybrać taki, którym nam się najlepiej pracuje. Warto jest też wypolerować dokładnie płytkę paznokcia polerką, by była ona gładka. Następnym krokiem jest wycięcie bądź odsunięcie skórek. Jeśli chcemy je wycinać, należy szczególnie przy tym uważać, ponieważ jest to nieco bardziej inwazyjna metoda, jednak jeśli chcemy je tylko odsunąć, można to bez problemu zrobić drewnianym patyczkiem bądź kopytkiem.

Dla ułatwienia sprawy warto wcześniej nałożyć na skórki oliwkę bądź krem, by delikatnie je zmiękczyć, dzięki czemu proces ich odsuwania będzie łatwiejszy. Kolejnym istotnym krokiem, który warto wykonać, jeśli chcemy odżywić nasze paznokcie, jest nałożenie odżywki, która dostarczy paznokciom witamin. Jeśli chcemy nałożyć na paznokcie swój ulubiony kolor lub wypróbować nowy kolor, to jest dobry moment, żeby to zrobić. W zależności więc od tego, jaki rodzaj lakieru lubimy najbardziej, możemy go nałożyć. Ostatnim już krokiem, o którym często zapominamy, a nie warto, jest nałożenie oliwki na skórki, by dodatkowo je nawilżyć i odżywić.

Dodaj komentarz