Kiedy stosować krem przeciwzmarszczkowy?

sun rays of woman's face

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się dosyć wcześnie. Są widoczne już u osób trzydziestoletnich. Jako pierwsze na skórze uwidaczniają się też, tzw. kurze łapki. Wrażliwa i delikatna skóra wokół oczu, szybciej niż pozostałe partie traci swoją wiotkość i sprężystość. Zatem, kiedy stosować krem przeciwzmarszczkowy i od jakiego wieku można zacząć go stosować?

Kremy przeciwzmarszczkowe 30+

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszkowych dla kobiet w wieku trzydziestu lat jest nawilżenie naskórka. Cera wraz z wiekiem traci wodę, jest przesuszona, co z kolei wpływa na powstawanie zmarszczek. Krem przeciwzmarszczkowy dla tej grupy wiekowej powinien być też wzbogacony witaminami, takimi jak E, C i A.

Kremy dla kobiet po czterdziestym roku życia:

Kremy te powinny być wzbogacone o substancje takie jak: aminokwasy, mocznik i kwas mlekowy. Samo nawilżanie w tym wieku już nie wystarczy, dlatego dobrym rozwiązaniem są kremy kolagenowe z kwasem hialuronowym. Stężenie kwasu hialuronowego nie musi być duże. Po typowe kremy odmładzające i przeciwzmarszczkowe sięgniemy w wieku pięćdziesięciu lub sześćdziesięciu.

Kremy dla kobiet po sześćdziesiątym roku życia.

Dojrzała cera narażona jest na przemiany hormonalne ( menopauza ). Traci też swoją gęstość, a nadmierna ekspozycja na słońce w poprzednich latach wpływa na szybsze fotostarzenie się skóry. Kremy dla kobiet w tym przedziale wiekowym muszą zawierać: peptydy sygnałowe, które stymulują produkcję kolagenu, neuropeptydy, tzw. nieinwazyjny botoks oraz peptydy transportujące, odpowiedzialne za transport cennych składników odżywczych i naprawczych w głąb naskórka.
Każdy krem przeciwzmarszczkowy musi uwzględniać też takie uwarunkowania jak tryb życia, wpływ warunków atmosferycznych, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku oraz ewentualne alergie. Nie ma jednoznacznej granicy wieku, od której należy rozpocząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Wiele zależy od czynników genetycznych oraz stanu skóry. Krem odmładzający nakładamy na noc, jeśli jest on do tego przeznaczony, lub na dzień, jako bazę pod makijaż.

Dodaj komentarz