Owłosienie to naturalny element ludzkiego ciała, którego jednak nierzadko chcemy się pozbyć. Przemawiają za tym głównie aspekty estetyczne, jednakże często bez zbędnego owłosienia jest nam po prostu wygodniej. Oczywiście owłosienie ciała w niektórych miejscach pełni bardzo ważne funkcje, na przykład rzęsy czy brwi mają za zadanie ochraniać nasze oczy przed kurzem, czy innymi zanieczyszczeniami, które mogą wpaść do oczu z powietrza.
W niektórych miejscach jednak owłosienie jest całkowicie zbędne, a jego posiadanie może być bardzo niewygodne, dlatego też bardzo chętnie staramy się go pozbywać. Sposobów pozywania się owłosienia z ciała może być mnóstwo. Najchętniej sięgamy po maszynki do golenia, gdyż usuwanie owłosienia z ich pomocą jest tanie i bezbolesne, jednak coraz bardziej popularne stają się różne sposoby depilowania ciała.
Często sięgamy po plastry z woskiem, dzięki którym możemy pozbyć się owłosienia na znacznie dłużej niż w przypadku golenia, jednak jest to dość bolesna metoda. W ostatnim czasie coraz bardziej na popularności zyskuje depilacja laserowa. Czy rzeczywiście jest ona tak skuteczna?
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą wiązek światła. Zabieg ten sam w sobie jest nieco bolesny, jednak w dużej mierze zależy to od konkretnej osoby i sprzętu. Głowice urządzeń są dziś tak produkowane, by jak najbardziej ograniczać ból, a to, w jakim stopniu go odczuwamy, zależy od naszego progu bólu. Zabieg depilacji laserowej uważa się za najbardziej skuteczny sposób depilacji, jednak może też nie przynosić on oczekiwanych efektów.
Przede wszystkim zabieg ten jest seryjny, a więc do uzyskania wymaganego efektu, potrzebne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Jeśli nie będziemy się tej zasady trzymać, również nie będziemy w stanie utrzymać efektu zabiegu i włoski będą znów rosnąć. Inną kwestią jest także indywidualność. Otóż u jednej osoby efekt będzie utrzymywał się stale na przykład już po 3 zabiegach, a u innej osoby nawet i 6 czy 7 zabiegów może nie przynieść oczekiwanych skutków.