Jaka dieta na odchudzanie?

person eating food

Piękna i smukła sylwetka to marzenie wielu z nas. Dlatego tak często stosujemy różnego rodzaju diety odchudzające. By dieta dała nam pożądane efekty misi być odpowiednio dobrana oraz zbilansowana. Najlepiej jak jest połączona także z aktywnością fizyczną. Odchudzanie się to proces wieloetapowy.

JAKA DIETA NAJLEPSZA

Nie ma konkretnej diety, która byłaby najlepsza dla wszystkich. Istnieje wiele diet odchudzających, jednak nie każda przyniesie każdemu takie same efekty. Dieta musi być dobrana do potrzeb naszego organizmu indywidualnie. Jeśli zaczynamy swoją przygodę z odchudzaniem warto skorzystać z usług specjalisty w tej dziedzinie, czyli dietetyka. Po szczegółowym zważeniu i zmierzeniu nas dokona on analizy naszej masy ciała oraz przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad , na podstawie którego ustali nam plan diety. Ponadto szczegółowo jest w stanie rozplanować nam cały harmonogram posiłków.

DIETA ODCHUDZAJĄCA TO NIE GŁODÓWKA

Błędnie nieraz myślimy, że na diecie odchudzającej jesteśmy wiecznie głodni. Nic bardziej mylnego. W odchudzaniu nie chodzi o to, aby nie jeść. Ważne tutaj jest to co jemy oraz kalorie jakie dostarczamy wraz z pożywieniem. W diecie odchudzającej również eliminujemy niezdrowe i tuczące produkty, które zastępujemy zdrowszą żywnością. Ponadto ważne jest, aby posiłki były jedzone regularnie. Zazwyczaj jest ich od 4 do 5 w nie dłuższych przerwach niż 3 h. Bardzo istotne jest regularne spożywanie pokarmów, ale w mniejszych ilościach. To nie tylko sprzyja odchudzaniu, ale także dobrze wpływa na nasz układ trawienny i ogólne samopoczucie.

NAWADNIAJ ORGANIZM

W każdej diecie odchudzającej bardzo ważne jest, aby dobrze nawadniać organizm. Powinniśmy wypijać minimum 1,5 do nawet 3 litrów dziennie. Woda nie tylko sprzyja nawilżeniu komórek naszego ciała, ale także oczyszcza organizm pobudzając nerki do filtracji.

CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE

Jeżeli posiadamy jakiekolwiek choroby np. cukrzyca musimy ustalić taką dietę, aby była ona bezpieczna dla naszego zdrowia. W takim przypadku nie obejdzie się bez porady dietetyka. Dobierze i skomponuje nam posiłki z produktów najbardziej dla nas odpowiednich.

Dodaj komentarz