Jak zrobić krem do twarzy?

blue and white plastic bottle

Pielęgnacja skóry jest niezmiernie ważna i nie powinniśmy jej bagatelizować. Otóż skóra jest dla nas swego rodzaju informatorem, ponieważ informuje nas na różne sposoby, kiedy tylko dzieje się coś nie tak z naszym ciałem i organizmem. Warto więc dostrzegać jej wszystkie potrzeby i nauczyć się je odpowiednio spełniać. Ktoś co prawda mógłby powiedzieć, iż kiedyś ludzie nie używali kosmetyków, a jakoś przecież dawali sobie radę. Otóż niekoniecznie jest to prawda.

Ludzie w dawnych czasach może nie używali takich kosmetyków, jakie znamy dziś, ale wytwarzali je samodzielnie, używając do tego składników, które mieli pod ręką, a najczęściej były to rośliny. Dodatkowo też dawniej skóra ludzi miała mniejsze potrzeby niż nasza skóra, ponieważ wtedy nie było aż takich zanieczyszczeń powietrza, jakie mamy dziś, a także kiedyś spożywano tylko naturalną żywność, co również wpływało bardzo mocno na stan skóry. Dlatego niezmiernie ważne jest, by dbać odpowiednio i świadomie o swoją skórę i nauczyć się rozpoznawać jej potrzeby, by móc skutecznie na nie odpowiadać. Warto też świadomie dostarczać skórze różnych substancji i kosmetyków, znając ich składy i wiedząc o ich wszystkich właściwościach. Z tego powodu coraz popularniejsze staje się samodzielne wytwarzanie kosmetyków, co wcale nie jest takie skomplikowane, jakby się to mogło wydawać.

Domowy krem do twarzy

Jak zrobić krem do twarzy w domowych warunkach? Otóż to bardzo proste. Przede wszystkim warto wiedzieć, iż kremy składają się z dwóch, zmieszanych ze sobą faz: oleistej i wodnej. Te dwie fazy są więc niezbędne do uzyskania kremu. W składzie fazy wodnej możemy znaleźć takie produkty jak między innymi wodę, kwas hialuronowy, hydrolaty roślinne czy d-pantenol. By uzyskać fazę oleistą, potrzebne nam będą oleje, masła lub inne produkty tłuszczowe. Do połączenia tych dwóch faz potrzebna będzie także substancja emulgująca, a więc taka, która sprawi, że te dwie fazy połączone ze sobą zamienią się w krem.

By zrobić taki krem samodzielnie w domu, potrzebujemy jeszcze przepisu, w którym wskazane będą dokładne proporcje każdego ze składników. Kiedy znamy proporcje i składniki, najpierw mieszamy osobno składniki wchodzące w skład fazy oleistej i te składniki, tworzące fazę wodną, a następnie mieszamy obie fazy razem, dodając substancję emulgującą.

Dodaj komentarz