Jak wykonać makijaż w stylu glamour?

Pexels Jure Siric 691919

Glamour to styl pełen blasku, luksusu i elegancji, który idealnie nadaje się na wieczorne wyjścia. W makijażu glamour kluczowa jest precyzja, czyste linie i mocne akcenty. Jednocześnie należy pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością kosmetyków i utrzymać proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami makijażu. Jak więc wykonać makijaż w stylu glamour? Podpowiadamy!

Styl glamour – na czym polega?


Blask, szyk i elegancja – to trzy słowa, które kojarzą się z stylem glamour. To moda inspirowana latami 20. i 30. ubiegłego wieku, która powraca do łask w nadchodzącej dekadzie. Charakterystyczne dla tego stylu są przede wszystkim mocno podkreślone oczy i usta, delikatny odcień skóry oraz błyszczące dodatki. Jak wykonać makijaż w stylu glamour? Oto kilka porad.

Przygotowanie do makijażu


Czysta i nawilżona skóra to podstawa makijażu glamour. Przed rozpoczęciem malowania warto zrobić peeling skóry oraz nałożyć na twarz krem nawilżający. Tak przygotowana cera dobrze przyjmie kolejne kosmetyki. Do utrwalenia makijażu warto również nałożyć na twarz bazy pod makijaż.

Podkreślenie oczu


Podkreślone oczy to klucz do stylu glamour. Najpierw na powieki nakładamy jasny cień, a następnie ciemniejszy, który nakładamy w załamaniu powieki. Na samym końcu nanosimy jeszcze ciemniejszy cień w zewnętrznym kąciku oka. Do tego wykorzystujemy dobrze zaostrzony cień w kolorze czarnym lub ciemnym brązie. Na końcu zawsze na górną powiekę nakładamy eyeliner. W stylu glamour jest to eyeliner w odcieniu czarnym lub ciemnobrązowym, cienki i dokładnie naniesiony.

Usta jak gwiazda Hollywood


W makijażu glamour, usta powinny być mocno podkreślone. Najpierw nakładamy na całą powierzchnię ust kredkę w kolorze naturalnym, a następnie pomadkę w wybranym odcieniu. Idealnie pasują czerwona lub bordowa pomadka. Na koniec nałożmy na usta błyszczyk w kolorze czerwonym lub różowym. Żeby uzyskać jeszcze bardziej błyszczący efekt, warto nałożyć na całą powierzchnię ust jeszcze specjalny nabłyszczacz w postaci sprayu lub błyszczyka.

Błyszczące dodatki


Kompletny makijaż glamour wymaga jeszcze dodatków. Na końcu można użyć pudru nabłyszczającego, co nada skórze dodatkowego blasku. Do stylu glamour pasują też sztuczne rzęsy. Dobrze jest je skleić w kącikach oczu, co dodaje jeszcze bardziej kociego spojrzenia. Na końcu dodajmy jeszcze kilka błyszczących dodatków, takich jak duże kolczyki czy naszyjniki.

Podsumowanie


Nie ma nic trudnego w wykonaniu makijażu glamour, pod warunkiem, że mamy pod ręką odpowiednie kosmetyki i narzędzia. Do tego stylu warto inwestować w dobrej jakości kosmetyki o utrzymanym w jednej kolorystyce. Dlaczego nie pobawić się w stylistkę i zacząć od malowania w stylu glamour już dzisiaj?

Dodaj komentarz