Jak wybrać odpowiednie kolory do makijażu?

Pexels Andrea Piacquadio 825990

Dobór odpowiednich kolorów podczas robienia makijażu to jedna z najważniejszych kwestii, na którą powinna zwrócić uwagę każda kobieta. Odpowiednio dobrane barwy mogą uwypuklić nasze atuty, delikatnie ukryć niedoskonałości, a nawet wpłynąć na nasze samopoczucie. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać kolory, które będą idealnie pasować do twojego typu urody i okazji, na którą chcesz stworzyć makijaż.

Jak wybrać odpowiednie kolory do makijażu?

Wybór odpowiednich kolorów do makijażu może być dla wielu kobiet problemem. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio dobrana kolorystyka podkreśli nasze naturalne piękno, zaś źle dobrana może prowadzić do efektu karykaturalnego. Jak zatem dobrać odpowiednie kolory do makijażu?

Znajdź swój kolor skóry

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, jaki masz kolor skóry. Rozróżnia się trzy typy kolorów skóry: ciepły, neutralny i chłodny. Odcień skóry można określić na kilka sposobów, ale wskazówką może być kolor żyłek na nadgarstku – jesli są one niebieskie lub fioletowe, to skóra jest o typie chłodnym, natomiast zielone wskazują na cieply odcień skóry.

  • Ciepły odcień skóry – kolor skóry jest żółty lub oliwkowy. Do takiego typu skóry idealnie pasują ciepłe kolory, takie jak brzoskwinia, jasna czerwień, ciepły brąz czy złoto.
  • Neutralny odcień skóry – jest to skóra o żółto-różowym odcieniu. Neutralna kolorystyka sprawdzi się w przypadku odcieni takich jak jasne beże, pastelowe błękity czy łososiowe.
  • Chłodny odcień skóry – skóra ma różowy lub niebieski odcień. Tego typu kolor skóry najlepiej podkreślić odcieniami, takimi jak granat, różany błękit czy fuksja.

Dostosuj kolor do okazji

Drugim krokiem jest odpowiednie dostosowanie kolorów do okazji. Nie zawsze możemy zdecydować się na ekstrawaganckie, mocne kolory. W codziennym makijażu lepiej postawić na stonowane kolory, np. beż, brąz, szary czy khaki. Potrzebujesz makijażu na wieczorne wyjście? Warto sięgnąć po mocne, wyraziste kolory. Świetnym wyborem będą w takim przypadku odcienie czerwieni, fuksji czy granatu.

Naucz się balansować

Trzecim i ostatnim krokiem jest nauka balansowania kolorów. Jeśli zdecydujesz się na mocny, czerwony kolor ust, to lepiej unikaj takich odcieni na powiece. Świetnie będą się prezentować wówczas stonowane odcienie, takie jak beż czy brąz. Jeśli natomiast włączysz mocne, czerwone usta do bardziej spokojnego makijażu, to oka nie muszą być skromne – spróbuj uwydatnić powiekę mocnym cieniem. Warto jednak zawsze pamiętać, by nie przesadzać z liczbą kolorów w jednym makijażu – zbyt wiele różnych odcieni może prowadzić do efektu amatorskiego.

Dodaj komentarz