Jak stosować olejki eteryczne?

person holding amber glass bottle

Olejki eteryczne są coraz chętniej wykorzystywane w naszych domach. Kupujemy je przede wszystkim na ich przepiękny zapach, ale również na ich dobroczynne właściwości. Olejki nadają odpowiednią atmosferę w danym pomieszczeniu poprzez swój zapach, jednak ich zapach jest całkiem inny niż ten, który możemy znać w przypadku świec zapachowych.

W przypadku olejków wystarczy kilka kropel, by uzyskać przepiękny zapach, roznoszący się nawet po całym mieszkaniu. Olejki mają też swoje właściwości nie tylko zapachowe, ale również mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm i skórę.

Stosowanie olejków

Istnieje całkiem sporo sposobów używania olejków. Możemy na przykład wylewać po kilka ich kropel na specjalne kominki, które dzięki ciepłu świeczek będą uwydatniały zapach danego olejku lub mieszanki kilku różnych olejków. Innym bardzo dobrym sposobem na używanie olejków jest dodawanie kilka kropel do nawilżaczy powietrza. Otóż takie urządzenia rozpylają w pomieszczeniach delikatną mgiełkę wody, która z dodatkiem odpowiedniego olejku będzie przepięknie pachniała i roznosiła zapach po całym pomieszczeniu, czy nawet mieszkaniu.

Dodatkowo też taki zabieg może również przynieść efekty podobne do aromaterapii. Jeszcze innym, jednak równie dobrym sposobem na użycie olejków eterycznych jest dodawanie ich do kosmetyków. Na przykład dodając kilka kropel do kremu, którego używamy na co dzień, nie tylko sprawimy, iż będzie on pięknie pachniał, ale również możemy nadać mu nowych właściwości. Niektóre z olejków bardzo dobrze wpływają przecież na naszą skórę. Używając olejków, wcale nie trzeba ograniczać się do jednego zapachu. Równie dobrze można łączyć ze sobą olejki i tworzyć ich mieszanki w swoich ulubionych zapachach.

Dobrym sposobem, by przetestować czy dane połączenie będzie stanowiło odpowiednią mieszankę zapachową, jest odkręcenie różnych buteleczek i zestawianie ich ze sobą. Otóż możemy postawić jedną buteleczkę obok drugiej i powąchać obie jednocześnie, dzięki czemu od razu możemy stwierdzić, czy dane połączenie nam odpowiada, czy też nie.a

Dodaj komentarz