Jak łączyć olejki eteryczne?

brown glass bottle on brown wooden table

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się olejki eteryczne. Używa się ich przede wszystkim ze względu na ich przepiękne zapachy, ale również na ich właściwości, które mogą zdziałać dla nas bardzo wiele dobrego. Jak używać olejków? Sposobów na to jest całe mnóstwo.

Olejki można wlewać do specjalnych kominków, podgrzewanych świeczkami czy na przykład do nawilżaczy powietrza, które będą sprawowały wtedy dodatkowe funkcje. Otóż poza swoją podstawową funkcją, jaką jest nawilżanie powietrza, dostarczą nam pięknego zapachu olejku eterycznego, a także z jego pomocą będą wykonywały aromaterapię.

Taki prosty zabieg jest niezwykle skuteczny i bardzo pomocny w codziennym życiu. Olejki również można dodawać do swoich kosmetyków, które używamy na co dzień. Na przykład dodając olejek do swojego ulubionego kremu, nie tylko sprawimy, iż będzie on pięknie pachniał, ale również nadamy mu więcej właściwości, jeśli wybierzemy odpowiedni olejek.

Łączenie olejków

By uzyskać przepiękny zapach, można także łączyć ze sobą różne olejki, na przykład mieszając ze sobą dwa, trzy lub nawet cztery. Jednak jak najlepiej mieszać zapachy, żeby mieć pewność, iż rzeczywiście będą ładnie pachnieć? Otóż jeśli chcemy łączyć olejki, najlepiej jest odkręcić różne buteleczki z olejkami i powąchać bezpośrednio z buteleczek, przystawiając na przykład dwie obok siebie i sprawdzić, jak to połączenie pachnie. Jeśli zapach nam odpowiada, możemy spróbować użyć takiej mieszankę olejków w praktyce, jeśli nie, od razu mamy już pewność, że takie połączenie się nie sprawdzi.

Warto też łączyć ze sobą podobne zapachy, na przykład olejki cytrusowe łączyć z innymi cytrusowymi, a olejki o zapachach korzennych z innymi korzennymi zapachami, w ten sposób także mamy pewność, że te połączenia będą do siebie pasowały. To, że dwa zapachy do siebie pasują, to jeszcze nie oznacza, że takie połączenie nam będzie odpowiadać, dlatego też tak czy tak warto wykorzystać wyżej opisany sposób, czyli przyłożyć jedną buteleczkę do drugiej i powąchać obie jednocześnie.

Dodaj komentarz