Jak kosmetyczka oczyszcza twarz?

white plastic pump bottle beside pink tulips and gray towel

Zanieczyszczona cera to problem, z którym boryka się bardzo dużo ludzi. Ten problem dotyka nie tylko nastolatków, ale także dojrzałe kobiety i mężczyzn. Niestety taka cera nie wygląda estetycznie i pomimo stosowania dobrych kosmetyków nie widzimy poprawy. W walce z problematyczną i zanieczyszczoną cerą pomoże nam kosmetyczka, która w specjalistyczny sposób oczyści naszą skórę.

JAK OCZYSZCZA SIĘ TWARZ W GABINECIE KOSMETYCZNYM?

Metod oczyszczania, a co za tym idzie zabiegów oczyszczających jest wiele. To kosmetyczka wybierze ten , który będzie najbardziej odpowiedni dla naszej skóry. Będzie to zależne od stopnia i rodzaju zanieczyszczeń oraz typu skóry jaka posiadamy. Twarz możemy oczyścić na kilka sposobów:
• Manualnie ( jeden z najpopularniejszych i najstarszych zarazem metod)
• Kwasami ( to jaki kwas zostanie zastosowany lub mieszanka kwasów dobierane jest indywidualnie)
• Oxybrazja lub oczyszczanie wodorowe
• Mikrodermabrazja ( usunięcie martwego naskórka)
• Peeling kawitacyjny ( delikatne powierzchowne oczyszczenie)
• Jonoforeza

Oczyszczanie twarzy to zabieg mający na celu pozbycie się niedoskonałości oraz zapobieganiu powstawaniu na skórze różnego rodzaju zmian. Często nawet po oczyszczaniu kwasami czy mikrodermabrazji za kilka dni po zabiegu należy doczyścić skórę z głębiej osadzonych zaskórników. Nie ważne jakim sposobem zostanie wykonany zabieg, zawsze musimy pamiętać, że po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować naszą skórę oraz zabezpieczać przed nadmiernym działaniem promieniowania UV.

Dlaczego to takie ważne? Podczas zabiegu oczyszczania zostaje naruszona wierzchnia warstwa naskórka lub nawet jej głębsze warstwy. Skóra po zabiegu ma naruszoną warstwę ochronną dlatego mogłoby dojść do zaburzeń produkcji melaniny co skutkuje przebarwieniami.

Decydując się na zabieg oczyszczania twarzy, dobrze wybierzmy gabinet oraz osobę, która będzie nam go wykonywała. Poczytajmy opinie lub popytajmy wśród znajomych. Bardzo ważne jest, aby kosmetyczka bądź kosmetolog wybrał dla naszej skóry najlepszą metodę.

Dodaj komentarz