Czym kierują się kobiety, wybierając strój na uroczystość?

woman in black dress standing in front of woman in white dress

Jedna na cztery kobiety kupuje nową sukienkę na każdą uroczystość, na którą jest zapraszana. Tak wynika z badań zleconych przez Neinver, czołowego gracza w marketingu i zarządzaniu centrami outlet w Europie, aby poznać zwyczaje kobiet, które nabywają ubrania na uroczystości.

Faktycznie, aby wziąć udział w weselu, jedna na trzy zakłada sukienkę, którą ma już w szafie, ale są też takie, które zakładają tę samą część garderoby tylko wtedy, gdy są pewne, że nie ma zwykle bywających na uroczystości gości, którzy to zauważą (20 %).

Kobiety uwielbiają się zmieniać. Płeć piękna potwierdza, że zachowuje dużą rozwagę podczas zakupów, zwracając uwagę na trendy w modzie. W rzeczywistości jedna kobieta na cztery przyznaje się, że na każdą ceremonię kupuje zupełnie nowe ubranie na uroczystość.

Nawet jeśli wybór szpilek nie jest obowiązkowy, tylko 9% kobiet potrafi wytrwać w tych samych butach do końca tańców i uroczystości.

Wśród kobiet odnajdujemy też najbardziej pomysłowe trendy przy wyborze strojów na uroczystość. Są wśród nich takie, które nigdy nie zakrywają stroju płaszczami czy paltami, nawet jeśli pada (3%) oraz takie, które stawiają na jasne kolory, aby za wszelką cenę zostać zauważoną (5%). A co jeśli trzeba przyjść w czyimś stroju?
W większości przypadków nie jest to koszmarem. Przeszkodziłoby to tylko nieco ponad 10% kobiet.

Dodaj komentarz