Co potrzebuje stylistka rzęs?

close up photography of woman's right eye

Rzęsy są ogromnie ważnym elementem twarzy, ponieważ chronią one nasze przy przed kurzem czy innymi zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu, które mogłyby potencjalnie wpaść nam do oka. Są one jednak bardzo ważnym elementem makijażu, na który niezwykle często zwracamy ogromną uwagę. Nic dziwnego. W końcu idealnie podkręcone i wytuszowane rzęsy mogą być nawet najważniejszą częścią każdego makijażu, ponieważ to one nadają mu odpowiedniego charakteru.

Bardzo często, by uzyskać przepiękny efekt podkreślonych rzęs, zwłaszcza taki zachowujący dużą trwałość, udajemy się do stylistki rzęs, która w sposób niezwykle profesjonalny potrafi o nasze rzęsy zadbać. Czego jednak taka stylistka rzęs potrzebuje do swojej pracy?

Podstawowe wyposażenie stylistki rzęs

Zapewne, gdyby zapytać kogokolwiek o to, co stylistka rzęs ma w swoim kuferku, każdy odpowiedziałby, że kosmetyki. Rzeczywiście jest to prawda, jednak nie na samych kosmetykach kończy się wyposażenie stylistki rzęs. Jeśli chodzi o same kosmetyki, to na pewno posiada ona wiele różnych produktów do stylizowania rzęs, nie tylko takich nadających kolor, ale również przede wszystkim takich, których zadaniem jest utrzymanie jak najdłużej pożądanego efektu koloru czy podkręcenia.

Jeśli już mowa o produktach, warto wspomnieć o środkach dezynfekcji, które są jedną z ważniejszych rzeczy w wyposażeniu nie tylko stylistki rzęs, ale i w wielu innych zawodach. Nie ma mowy o tym, by nie używać środków dezynfekujących. Jedną z bardziej istotnych składowych wyposażenia stylistki rzęs są także odpowiednie narzędzia, potrzebne w jej pracy, a także różnego typu środki zabezpieczające, na przykład płatki pod oczy. Bardzo istotną częścią wyposażenia są również wszelkie przedmioty zapewniające komfort klientce, a więc na przykład odpowiednia poduszka, na której można wygodnie oprzeć głowę, przy czym taka poduszka powinna również gwarantować komfort pracy stylistce.

Pozornie mało istotnym elementem wyposażenia stylistki rzęs, jednak tylko z pozoru jest też odpowiedni ubiór, w tym na przykład fartuszek czy rękawiczki. Tylko wydaje się, iż jest to mało ważny element, jednak tak naprawdę, również jest on niezwykle istotny i nie warto o nim zapominać.

Dodaj komentarz